Budownictwo pasywne
1 vote, 2.00 avg. rating (60% score)

Cechy budownictwa pasywnego

W ostatnich latach dość popularne stało się budownictwo pasywne. Zyskało ono wielu zwolenników zarówno jeśli chodzi o oszczędność kosztów, które budownictwo pasywne gwarantuje, jak i dobro dla środowiska. Na pewno każdy z nas zdaje sobie sprawę ile kosztuje miesięczne utrzymanie mieszkania/domu – wysokość rachunków niejednokrotnie zwala z nóg. Dostawcy energii i gazu bezkarnie operują cenami za prąd/gaz dostarczany do mieszkań i niestety lokatorzy muszą akceptować warunki, jakie dyktuje im dostawca.
Domy pasywne charakteryzują się specjalnym systemem izolacyjnym, który wykorzystuje energię promieni słonecznych bez wykorzystania instalacji. Budownictwo pasywne owszem, charakteryzuje się większymi kosztami ponoszonymi w budowie, lecz inwestycja ta wraz z upływem lat zdecydowanie nam się zwraca i pieniądze wracają do naszego portfela. To właśnie główny powód tak wielu zwolenników jeśli chodzi o budownictwo pasywne.
Drugim, równie istotnym atutem domów pasywnych jest ochrona środowiska, która pozwala zaoszczędzić surowców wydobywanych na rzecz na przykład ocieplania mieszkań. Główne skrzypce gra tutaj węgiel, który jest wybierany przez największą liczbę osób, jeśli chodzi o ciepło w mieszkaniu.
Pomimo tego, że budownictwo pasywne nadal jest bardziej popularnym rozwiązaniem za granicą, niż w Polsce, to coraz więcej osób interesuje się tą technologią i wybiera tę opcję budowy. Budownictwo pasywne pozwala zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale też pozwala na życie w zgodzie ze samym sobą oraz ze środowiskiem.

Podobne wpisy o architekturze i budownictwie:

Author:

Related Post

Slowa kluczowe: Tanie multiplikatory, CPE Gliwice, wałki pa66, etykiety inspekcyjne na zamówienie, blog początkującego elektronika, endoskop laryngologiczny sinutronic, szkiełkowanie kraków, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, kawitacja kielce, mezoterapia vivaderm, przesłony wodoszczelne
akcesoria do łazienki Apavisa, depilacja laserowa n25, Umywalka Simas Flow 115x50cm FL03, Umywalka Catalano Star 105x48 1105ST00, strefy klimatyczne PN-EN 12831:2006, salon kosmetyczny N25, Miska wisząca WC Catalano Zero 50 1VSV50N00, wypożyczalnia igłofiltrów elastycznych, Umywalka Simas Flow 63,5x49,5cm FL04, Lampa wisząca Spinner LED
top