Budownictwo kubaturowe
1 vote, 4.00 avg. rating (80% score)

Kubatura w budownictwie

Rozwój samego budownictwa w ostatnich latach w naszym kraju stał się bardzo duży. W pewnym okresie cale budownictwo podzieliło się na budownictwo liniowe i budownictwo kubaturowe. W budownictwie liniowym liczy się długość w jednej linii, natomiast budownictwo kubaturowe to głównie ilość nieruchomości na danym obszarze. Budynki to głównie szkoły, urzędy, obiekty mieszkaniowe czy handlowe.
Dzisiaj każdy może być inwestorem i każdy może zlecić daną budowę.
Budownictwo kubaturowe to nic innego jak kubatura danej nieruchomości i chociaż tego rodzaju budownictwem, zajmuje się wiele firm, to zmierzyć kubaturę budynku nie jest sprawą łatwą.
Budownictwo kubaturowe na ogół jest zlecane przez firmy developerskie.
To właśnie one zlecają budowanie osiedli i budynków o określonej w projekcie kubaturze. Developerzy trzymają się ściśle danych projektów, toteż wszelkie budynki, powstałe pod ich zamówienie, nie mogą odbiegać od norm.
Czasami firmy budowlane zajmujące się budownictwem kubaturowym są wynajmowane przez osoby prywatne jak również przez organizacje rządowe.
Budownictwo kubaturowe to przeróżne szpitale, gabinety odnowy, SPA, hale produkcyjne lub hale przemysłowe. Tego rodzaj budownictwo to nie tylko obiekty publiczne ale również i domy mieszkalne. Czasami inwestor prywatny, też może zlecić budowę budynków tego rodzaju na swojej działce prywatnej. Dzięki temu podziałowi firmy budowlane wiedzą co mają budować i jaki rodzaj obiektu ma być postawiony na danej działce. Podział w budownictwie ułatwił wiele spraw.

Podobne wpisy o architekturze i budownictwie:

Author:

Related Post

Slowa kluczowe: zerwany triceps, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A850, tanie taxi legnica, endoskop laryngologiczny sinutronic, elwix torba, Fotodepilacja Żary, kreda sisa, certyfikat flange fitter, geodeta głogów cennik, kostka fakturowana producent, glutamina katowice
Pomoc medyczna w Niemczech Helper, tablice aluminiowe Paraga Centrum, Umywalka Simas Frozen 90x50cm FZ11, gabloty korkowe Paraga Centrum, akcesoria do łazienki Apavisa, Lampa wisząca Spinner LED, Umywalka Simas Flow 88x50cm FL23, przenośniki Primacon, depilacja laserowa n25, wynajem igłofiltrów stalowych
top